In Brasov, insa, ne-a placut foarte mult ce-am vazut: ne-am adus aminte de Viena (e acolo o strada care seamana cu centrul vechi... Mariahilfer Strasse, parca). Oamenii ceva mai linistiti decat la Bucuresti, o vreme frumoasa si racoroasa, muntii care se vad "de dupa casa". Dupa doua ore de invartatit prin centru, ne-am indreptat spre casa. De data asta am luat-o pe Cheia - Valenii de Munte. Un drum spectaculos...



Primaria Brasov

Vaaaii!!! Ce pizza mare!! Dar ce pret!!!


Cel mai fain sediu de banca!

O nunta...

Mi-a placut mult sloganul. Si orasul!






Parcare automata: 1,5 lei / ora

Stana Turistica: multe blana, preturi mari, portii... destul de mici

In poiana


Deasupra Brasovului


foto: Zalex si Nico
0 Comentarii